Magyar Művek Szemléje 2019.

Magyar Művek Szemléje 2019.

Idén is lesz Magyar Művek Szemléje a Patyolatban! Május 17-18-19. Patyolat Próbaüzem, Bp. VIII. Baross u. 85.

Program

Május 17. Péntek

16h Terne Cserhaja: Darvas Benedek-Pintér Béla: Parasztopera alapján, Se Istenem, se hazám (50 perc) (50 perc) – Nyíregyháza / Színházterem
rendezte: Demarcsek Zsuzsa

17.30h Átjárók: Ajtók, némajáték (30 perc), Budapest / Alagsor
Szereplők/alkotók: Bolgár Kata, Puskás Veronika, Rácz Dávid, Völgyes Bendegúz

18h szakmai beszélgetés

18.45h Szabad Színház: Tallér Edina: Kaliforniai álom (60 perc), Székesfehérvár / Színházterem
Rendezte: Nagy Judit
18 éven felülieknek!

20h Holdvilág Kamaraszínház és Kókai János Társulat (Budapest) :
Kókai János: Gázember – groteszk vízió egy szuszra (70 perc), Alagsor, 14 éven felülieknek
rendezte: Kókai János

21.30h szakmai beszélgetés

Május 18. Szombat

16h Teleki Diákszínpad: Két jelenet (30 perc), Székesfehérvár / Színházterem
1. Matúz János-Somos Ákos: A messze bolyongó hazatérése
2. Menni vagy (kortárs költők verseinek felhasználásával írta: Somos Ákos)

17h Katona-Kamra: Katona József: Jeruzsálem pusztulása (Kecskemét), 70 perc, Alagsor
Rendezte: Sárosi Gábor

18.30h szakmai beszélgetés

19.30h Féling Színház: Szigethy András: Tiszta kézzel? (Békéscsaba), 50 perc Alagsor

20.45h Petrezselyem Kékje Csoport, NNÁ: Szerb Antal: Utas és holdvilág (Budapest), 85 perc Színházterem
Rendezte:Gyevi-Bíró Eszter

22.15h szakmai beszélgetés

Május 19. Vasárnap

11h Soltis Lajos Színház: Gimesi Dóra: A mindentlátó királylány (Celldömölk), 45 perc Színházterem
Rendezte: Nagy Zsuzsi

12h szakmai beszélgetés

13h MMSZ 2019 évi közgyűlése

15h KOMISZAK: (Miskolc), Alagsor
Bolondok - Örkény István adaptáció
, 50 perc,
Rendezte: Izsó Angelika és a csoport

17h LESZSZ Társulat – Hamvas Béla: Nem mind arany, ami réz (Lendva SLO) 120 perc, Színházterem
Rendezte: Formanek Csaba

19.10h szakmai beszélgetés

20h Szegedi Egyetemi Színház:
Kafka-Kárpáti Péter: Én, a féreg
(Szeged) 70 perc, Alagsor
Rendezte: Varga Norbert

21.30h VMG, Reménytelen Csoport: (Budapest)
Orgia
(70 perc) Színházterem
Rendezte: Regős Simon

22.45h szakmai beszélgetés, eredményhirdetés

A zsűri tagjai:

  • Lőkös Ildikó – dramaturg
  • Schermann Márta – színész-rendező
  • Weiner Sennyey Tibor – író, költő, a Drót főszerkesztője


Az előadásokról ismertetők és szereposztások hamarosan!

Belépő - Napijegy az előadásokra: 1000 Ft a helyszínen váltható!

Esemény időpontja(i)